Przejdź do treści

Jak dobrze oświetlić przedpokój?

  • przez
przedpokój z kinkietem tippy

Umiejętne oświetlenie przedpokoju nie zawsze jest łatwym zadaniem, tym bardziej że w różnych domach znacznie różnią się one pomiędzy sobą. Częstym problemem jest na przykład brak odpowiedniej dostępności światła dziennego. Wiele przedpokoi to również pomieszczenia małe, często wąskie. Jakie lamny wybrać, żeby oświetlić przedpokój najlepiej?

Oświetlenie przedpokoju – najważniejsze problemy

Jak już wspomniano, wiele przedpokoi to pomieszczenia niewymiarowe, często bardzo małe, wąskie, albo o nieregularnym kształcie. Mogą więc sprawiać wrażenie wąskich i nieprzyjaznych, a odpowiednie ich oświetlenie wymaga nieco wyobraźni. Jest to jednocześnie przestrzeń bardzo ważna z punktu widzenia funkcjonowania w domu. Przedpokoje służą jako łącznik pomiędzy innymi jego częściami, ale także miejsce, w którym przygotowujemy się do wyjścia. Jak więc widać, dla zapewnienia komfortu użytkowania, przedpokój koniecznie musi być dobrze oświetlony przy pomocy kinkietów, chociażby takich jak model Tippy na https://ardant.pl/kinkiety/.

Lampy do przedpokoju – najlepsze rozwiązania

Podstawowym źródłem światła w przedpokoju powinna być lampa sufitowa. Jest to pomieszczenie o przede wszystkim znaczeniu użytkowym, a więc źródło światła powinno zapewniać odpowiednią jego ilość, dzięki której czynności wykonywane w przedpokoju będzie można wykonywać w sposób komfortowy. W praktyce tylko lampy sufitowe okazują się tu wystarczające. Należy przy tym zadbać o to, żeby wybrać lampę, której styl nie będzie kolidował ze stylistyką przedpokoju – jak lampa Bloom. Często popełnianym błędem jest na przykład wybór lampy zbyt dużej i ozdobnej do bardzo małego pomieszczenia. Jednak czasami niektóre partie przedpokoju warto oświetlić dodatkowo. Może to być na przykład ściana, na której znajduje się lustro, albo po prostu miejsce, na którego wyeksponowaniu szczególnie nam zależy. Dobrym rozwiązaniem będą na pewno dobrane do jego charakteru i wystroju kinkiety wewnętrzne. Warto również pamiętać, że odpowiednie oświetlenie poszczególnych ścian może pomóc sprawić, że pomieszczenie bardzo wąskie będzie sprawiało wrażenie nieco szerszego, a przedpokoje bardzo małe mogą wydawać się większe.
 
Jak widać, dobre oświetlenie przedpokoju może okazać się zadaniem, które wymaga nieco pracy i czasu na odpowiednie przemyślenie. Doświadczenie jednak pokazuje, że się to opłaca i pozwala na stworzenie przedpokoju robiącego bardzo dobre wrażenie.